درمان کبد چرب لیورسیل

محصولی از پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

کپسول لیورسیل

مصرف کننده گرامی:

کپسول درمان بیماریهای التهابی کبد و کبد چرب لیورسیل تولید شده در پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی، تنها کپسول گیاهی خوراکی دارای مجوز تولید از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور می باشد. ماده موثر هر کپسول حاوی عصاره خشک بذر گیاه خار مریم می باشد.


ترکیبات کپسول لیورسیل:

این محصول حاوی عصاره بذر گیاه خار مریم محتوی سیلیمارین (ترکیبی از سیلی بینین، سیلی کریستین، سیلی دیانین و ...)، فلاونوئیدها (کوئرستین، تاکسیفولین و ...)، لینولئیک اسید، اولئیک اسید، کامپسترول و استیگماسترول می باشد.

مورد مصرف:

درمان حمایتی در بیماریهای التهابی کبد، آسیب های کبدی و کبد چرب، پایین آورنده قند خون (بعنوان درمان کمکی در دیابت نوع ۲) و پایین آورنده کلسترول و تری گلیسیرید. التهابی کبد و کبد چرب، پایین آورنده قند خون در دیابت نوع ۲


مقدار مصرف:

روزی دو بار هر بار یک کپسول به همراه یک لیوان آب میل شود.


شرایط نگهداری:

در جای خشک و خنک، دور از نور خورشید و در دمای کمتر از ۳۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. دور از دسترس کودکان قرار دهید.

هشدار مصرف:

تا کنون منع مصرف خاصی برای این فرآورده گزارش نشده است.
بعضی از عوارض احتمالی عبارتند از:

  • افرادی که دچار عارضه صفراوی می باشند با مشورت پزشک مصرف شود.
  • در بعضی از افراد ممکن است موجب اسهال خفیف شود.
  • در صورت مصرف همزمان این فرآورده با داروهای کاهنده قند خون یا انسولین، مقدار مصرف این داروها بر اساس میزان قند خون تنظیم شود. سیلیمارین با داروهای مترونیدزول و یوهیمبین تداخل اثر داشته و توصیه میشود همزمان با آنها مصرف نشود.
  • در دوران بارداری و شیردهی با مشورت پزشک مصرف شود.


عضویت در خبرنامه برای دریافت مطالب سلامتی و پزشکی


لطفا نام و آدرس ایمیل خود را وارد سازید

قیمت هر بسته کپسول کبد چرب لیورسیل ۳۰ عددی مبلغ ۲۳/۰۰۰ تومان می باشد. شما می توانید با کلیک روی گزینه خرید تعداد را انتخاب و سفارش دهید. به همراه هر ۵ خرید یک کتاب در زمینه تغذیه و رژیم درمانی بعنوان هدیه تولید کننده محصول تقدیم خواهد شد.

خرید کپسول کبد چرب لیورسیل - ناموجود

مکانیسم اثر و آثار فارماکولوژی:

در یک کارآزمایی بالینی که توسط پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی با همکاری مراکز تحقیقاتی - درمانی در داخل کشور انجام شد، گیاه سیلیمارین با دوز ۶۰۰ میلی گرم در روز بر روی ۱۱۰ بیمار مبتلا به دیابت نوع دوم به مدت چهار ماه تجویز شد که در نهایت پس از پایان مطالعه منجر به کاهش ۳۰% قند خون ناشتا، ۲۰% کلسترول و ۳۰% تری گلیسیرید گشت.
در مطالعه بالینی دیگری که بر روی ۶۰ بیمار مبتلا به آسیب کبدی ناشی از مصرف الکل انجام گشت، سیلیمارین با دوز ۶۰۰ میلی گرم در روز تجویز شده و به مدت شش ماه به طول انجامید. پس از پایان مطالعه میزان FBS (قند خون ناشتا)، قند خون روزانه، گلوکزاوریا، هموگلوبین گلیکوزیله و نیاز چشمگیر به انسولین کاهش یافته است.
در یک کار بالینی دیگر در افراد دارای مشکلات مزمن کبدی که ترکیبی از سیلیمارین دریافت نموده اند (به صورت ۲۴۰ میلی گرم دو بار در روز) در مقایسه با پلاسبو کاهش قابل ملاحظه ای در سطح آنزیمهای کبدی (GGT, ALT, AST) گزارش شده است.
هر کپسول از این فرآورده حاوی ۳۰۰ میلی گرم عصاره خشک بذر گیاه خار مریم (Silybum Marianum L) معادل با ۲۴۰ میلی گرم سیلیمارین می باشد.

کبد چرب

شماره بارکد

۶۲۶۲۲۲۳۵۰۰۱۳۰

شماره ثبت IRC

۱۰۱۰۲۴۹۳۵۶۰

مجوزهای اخذ شده

سامانه رسمی دکتر سینا

پژوهشکده: استان البرز، کیلومتر ۵۵ جاده تهران-قزوین، مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی

تلفن پشتیبانی: ۰۹۹۰۰۹۹۳۵۴۶

پشتیبانی از طریق تلگرام

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۹ صبح الی ۱۴ ظهر،
روزهای شنبه تا چهارشنبه و ایام غیر تعطیل

logo-samandehi